Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Alkoholizm u kobiet – jak leczyć?

05-16-2017, 08:10 AM
Piszę do Was ponieważ mamy w rodzinie duży problem. Mianowicie nasza mama od lat nadużywa alkoholu. Zazwyczaj to było wiadomo, co imieniny, urodziny, czy inne święta, ale odkąd rozstali się z tatą, to mama pije coraz więcej. Nie jest to już młoda kobieta więc tym bardziej się obawiamy, że coś może się jej stać. Chcielibyśmy jej pomóc, ale zupełnie nie wiemy, jak z nią rozmawiać o tym, a już w ogóle proponować jej jakąkolwiek pomoc.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-16-2017, 10:53 AM
Kobieta lubi sobie wypić więcej, co w tym złego? Chyba wiele osób tak ma, że czasem musi pewne sytuacje odreagować.
05-16-2017, 12:33 PM
Udam, że nie czytałam tego posta wyżej. Generalnie alkoholizm u kobiet zazwyczaj przejawia się dużo gorzej. Sęk w tym, że kobiety są bardziej podatne na uzależnienia, w tym też na alkoholizm. Kiedyś się o tym w ogóle nie mówiło, bo to była domena mężczyzn, a teraz coraz więcej kobiet pije… i efekty są opłakane. Zakładam, że mama się wypiera, ze ma problem?
05-16-2017, 03:26 PM
Tak, za każdym razem, jak próbujemy do tego nawiązać, to mówi nam… bardzo łagodnie to ujmując, że mamy się odczepić, bo to jej sprawa i że ona gdyby mogła, to by przestała.
05-16-2017, 06:24 PM
Straszne to Sad Ja widziałam, jak koleżanka się stacza w te chorobe i to jest masakra. O tyle dobrze, że ona dzieci nie ma…
05-16-2017, 06:58 PM
Tak czy inaczej to straszne i szczerze powiedziawszy, możecie mieć spory problem z mamą. Pewnie wszyscy już jesteście dorośli, prawda? Więc mama jest pewnie sama w domu. Nie można się więc tak łatwo odwołać do gminnej komisji rozwiązywania problemów alkoholowych…
05-16-2017, 09:05 PM
A może zamiast komisji czy innych takich zabiegów najzwyczajniej z mamą porozmawiać, że się o nią martwicie? Wiem, że nie jest łatwo do takiej osoby przemówić, ale podobnie było z moją siostrą. Generalnie alkoholizm u kobiet czyni straszne spustoszenie i moja siostra się o tym też przekonała. W końcu jednak udało mi się do niej dotrzeć, pokazałam jej wtedy ten ośrodek http://terapiakobieta.pl/, bo czytałam bardzo dużo dobrych recenzji o nich i stwierdziłam, że warto zaryzykować. I było warto, moja siostra teraz jest wyleczona, już w życiu nie weźmie alkoholu do ust, ale przynajmniej ma kontrolę nad swoim życiem.
05-16-2017, 10:49 PM
To jest chyba najważniejsze, żeby mama miała kontrolę nad sobą… bo od sąsiadów słyszeliśmy rózne rzeczy, jakie się tu działy, kiedy mama popiła…
05-16-2017, 11:06 PM
To dobrze,że ma tak oddane dzieci.
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | steambath.com.pl | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS