Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Blog wielojęzyczny - jak założyć?

08-08-2016, 12:21 AM
Moje pytanie jest takie, jak w temacie. Jestem właścicielką dość popularnego bloga i zastanawiam się nad poszerzeniem grona odbiorców o zagranicznych czytelników. Zastanawiam się jak to najlepiej zrobić. Wiem, że są różne opcje, ale nie wiem, na którą się zdecydować, to znaczy która będzie miała najlepszy odbiór.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-08-2016, 01:58 AM
Hej. Możesz zacząć od dodania do bloga opcji automatycznego tłumaczenia. Jednak tu jest taki problem, że jakość tych tłumaczeń jest taka sobie, tylko tyle, żeby czytelnik ogólnie zrozumiał, o czym jest twoja strona. Poza tym te tłumaczone wersje się nie wyświetlają w wyszukiwarkach, więc nie ma możliwości, żeby ktoś zagranicą zobaczył twój artykuł. Druga opcja to profesjonalny tłumacz. Pytanie, ile masz tych postów w miesiącu. Możesz też założyć osobne blogi, każdy z innym adresem witryny albo inną subdomeną i tam wstawiać posty tłumaczone na dany język. Oczywiście jest to trochę uciążliwe i lepiej chyba do tego zatrudnić tłumacza.
08-08-2016, 04:41 AM
Postów nie jest dużo, a automatycznego tłumacza już mam na stronie. Właściwie to jest kilka postów miesięcznie, więc to chyba niedużo, przeważają zdjęcia. Jednak wolałabym chyba profesjonalne tłumaczenie, pytanie czy są ludzie, którzy się tym zajmują pod kątem blogów. To może faktycznie tłumacz?
08-08-2016, 06:28 AM
A jakie to wersje językowe?
08-08-2016, 07:41 AM
Angielski, rosyjski i ew. niemiecki. Od tego chce zacząć.
08-08-2016, 08:48 AM
Jak rosyjski to mogę polecić tłumacza stron internetowych na język rosyjski. Generalnie są osoby, które się tym zawodowo zajmują, bo wiele firm korzysta z takiego rozwiązania.
08-08-2016, 11:32 AM
A to jest tłumacz z rosyjskiego, tak?
08-08-2016, 02:29 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-28-2016 10:06 PM przez TomekB-52.)
Tak. Tu więcej informacji. Ja akurat tam tłumaczyłem dokumentację techniczną, czyli bardziej skomplikowane rzeczy. Wyszło ok.
08-08-2016, 04:50 PM
A jaki jest koszt takich tłumaczeń?
08-08-2016, 05:24 PM
JEśli chodzi o cenę to wszystko zależy myślę od poziomu skomplikowania tekstu. Jeśli jak piszesz są to krótkie teksty na blog ze zdjęciami, to raczej nie będą duże koszty. Smile
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | steambath.com.pl | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS