Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Czy to prawda, że dachy pracują?

02-15-2016, 07:14 PM
Spieram się ze swoim przyjacielem w dość nietypowej kwestii. Otóż on uważa, że każdy dach ułożony na budynku cały czas pracuje. Ja z kolei uważam, że jest to element stały, który nie może pracować ze względu na swoją konstrukcję. Oboje jesteśmy laikami w tej sprawie, ale kto ma właściwie rację?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-15-2016, 07:54 PM
Jak można toczyć spór na temat, którego, ani jedna ani też druga strona nie znają i nie są go pewni. Trzeba było najpierw sprawdzić i później rozpoczynać kłótnię, bo kolega ma rację. Mimo, że dach to element duży i ciężki to cały czas podlega pracy, która związana jest z rozkurczaniem i kurczeeniem się materiału, z którego został wykonany.
02-15-2016, 08:52 PM
To o czym pisze koleżanka to czyste prawa fizyki, które powinien znać każdy uczeń szkołu podstawowej. Oczywiście w odniesieniu do dachu wymaga to znajomości tematyki budowlanej.
02-15-2016, 09:20 PM
Jeśli chodzi o ruch dachów to jest bardziej zauważalne w przypadku dachów wykonanych z blachy. Tam musi zajść ruch powietrza, zwykle pod pokładem blachy. A tak na marginesie uważam, że wykonanie dachu z blachy trapezowej to bardzo dobre rozwiązanie, które polecam wszystkim tym, którzy dbają o swój budżet.
02-16-2016, 12:11 AM
Ja też stoję w opozycji do tych, którzy twierdzą, że jeśli dobry dach to tylko z dachówki ceramicznej. Oczywiście wszystkie rozwiązania są fajne, jeśli mają swoich amatorów. Ja od wielu lat mam dach wykonany z blachy i nie narzekam. Nie mam potrzeby przebywania na strychu, więc nie mam też styczności z niektórymi aspektami jego pracy. A poza tym remont całego dachu wyniósł mnie bardzo tanio w porównaniu z wyliczeniem dachu ze zwykłej dachówki.
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | steambath.com.pl | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS