Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Jak poprawić komfort życia starszego, schorowanego człowieka?

01-11-2017, 01:09 PM
Pytanie jak w temacie. Wiec sprawa wygląda tak, że mój wujek jest już starszą osobą, która choć jeszcze mobilna, to już sobie coraz słabiej radzi ze wszystkim. Ma duży problem z poruszaniem się (porusza się głównie o lasce, ale to też powoli i niebezpiecznie dla niego), często też ma problem z oddychaniem, bo jest alergikiem i ma zawalone górne drogi oddechowe. Chcę mu pomoc, bo niestety nikt inny z rodziny się nie poczuwa, a pamietam, jak jeździliśmy do niego z kuzynami na wieś. Coś się na starośc chłopinie należy według mnie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-11-2017, 02:26 PM
Dobrze, że chociaż Ty o nim pomyślałaś, a kuzynów na Twoim miejscu bym zrugał, chyba, że ma jeszcze kogoś bliższego. Najpierw przyjrzałbym się temu, jak urządzony jest jego dom, tj polikwidowałbym progi (jeśli to jest stary dom na wsi, to na pewno ma je wysokie, a to grozi wywaleniem sie), dodał jakieś uchwyty w łązience, żeby mógł swobodnie wstać z wanny czy z toalety. Jest tego sporo.
01-11-2017, 03:37 PM
Też właśnie myślałam nad takimi barierkami itp., ale to i tak jeszcze za mało…
01-11-2017, 04:31 PM
Cześć! Ja w zeszłym roku swoim rodzicom wyremontowałem dom właśnie w taki sposób, żeby mogli się swobodniej poruszać. Ale oprócz tego też zainwestowałem w balkoniki dla obojga. Są dużo bezpieczniejsze niż kule, czy laska, bo dają oparcie na czterech nogach, albo kółkach (Wtedy się o nich mówi jako o chodzikach). Ja je brałem z tej strony internetowej: http://abamedica24.pl/49-chodziki-balkoniki . Są w dobrej cenie, najlepszej, jaką znalazłem na rynku, szczerze mówiąc. Co do zaś problemów z oddychaniem, to mój tata też jest alergikiem i często go męczy katar, to kupiłem mu inhalator z tego samego sklepu.Zajrzyj tu - http://abamedica24.pl/40-inhalatory – kto wie? Może i Twojemu wujkowi by to rozwiązanie pomogło?
01-11-2017, 04:46 PM
Ja bym mimo wszystko nie zapomniała o higienie. Moja mama, choć już przez wiek nie jest w pełni sprawna, to wciąż elegancka kobieta i zażyczyła sobie, żeby jej kupić ni etylko środki do makijażu, ale także do demakijażu i część nich zanlazłam też m.in. w tym sklepie na stronie http://abamedica24.pl/112-wata-platki-i-patyczki- (. Z doświadczenia też wiem, że starsi ludzie mają problem z utrzymaniem moczu, może i Twojemu wujkowi przydałyby się takie wkładki dla mężczyzn – ABA MEDICA S.A. ma je na pewno w swoim asortymencie.
01-11-2017, 05:03 PM
Z tymi wkładkami to nie mam pojęcia szczerze powiedziawszy, będę musiała go jakoś wziąć pod włos i podpytać, czy nie ma aby takiego problemu. Ale z całego serca Wam dziękuję za udzielone rady. Pzodrawiam serdecznie!
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | steambath.com.pl | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS