Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Z czego można zrobić dekoracje do ciasta?

01-05-2016, 02:59 PM
Hej, Szykuje mi się rodzinna uroczystość i niestety ja jestem jej organizatorką Smile Muszę nieco zaszaleć, dlatego zastanawiam się, w jaki sposób udekorowac ciasta, by dobrze się prezentowały. Najprawdopodobniej za dobre nie będą, dlatego chciałabym żeby chociaż wyglądały. Mozecie mi coś podpowiedzieć? Tylko proszę o jakieś proste w wykonaniu dekoracje Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-05-2016, 03:30 PM
Widzę, że nie tylko ja jestem taką ofiarą w rodzinie. U mnie też zawsze odbywają się wszystkie imprezy, ale na szczęście rodizna nie ma zbyt dużych wymagań w kwestii dekoracji. Cukier puder i polewa czekoladowa wystarczają.
01-05-2016, 04:29 PM
A nie możesz zajrzeć do sklepów typu sklepslodkapasja.pl/sklep/lukry-plastyczne i kupić kilka gotowych dekoracji lub ewentualnie lukier czy masę marcepanową. Wszystko zależy od tego, co chcesz zrobić i jakie masz zdolności manualne Smile
01-05-2016, 05:47 PM
No z tymi zdolnościami może być różnie, ale mam jakieś foremki w domu to coś powycinam lub jakims szablonem coś posypie kakao czy pudrem.
01-05-2016, 06:03 PM
Myślę, że nie ma co przesadzać. Udekorowanie tortu wymaga dość dużej wprawy i ciekawych zabiegów, ale jeśli chodzi o ciasta to ja bym nie przesadzała.
01-05-2016, 06:11 PM
Chyba masz rację. Przejrzałam sklep, który polecałaś: sklepslodkapasja.pl/ i muszę przyznać, że znalezć tam można wiele ciekawych akcesoriów, które chyba będę musiała kupic. Z ich pomocą z pewnością o wiele łatwiej byłoby przygotować jakieś ciekawe ozdoby nie tylko na torty, ale też na muffiny czy inne desery.
01-05-2016, 09:06 PM
Kupuje tam od kilku lat i zebrałam już naprawdę spory zestaw akcesoriów. Niestety moje ozdoby nadal nie prezentują się tak interesująco jak przykłady, ktore znajduję gdzieś w sieci czy nawet w okolicznych cukierniach Smile
01-05-2016, 10:50 PM
Poszukaj w sieci filmow instruktażowych, które prezentują prace cukierników. Syn mi je wczoraj pokazał i chyba podejmę próbę Smile Jeśli wyjdzie nawet w 30 % jak na filmie to i tak będę ogromnie zadowolona.
01-06-2016, 12:24 AM
Bez obaw! Ale pamiętaj, że trening czyni mistrza Smile Trzymam kciuki!
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | steambath.com.pl | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS