Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

zakładanie pasieki – od czego zacząć?

06-24-2016, 02:33 PM
Cześć wam! Chciałabym załozyć własną pasiekę i zbierać prawdziwy własny miód, a z czasem moze nawet otworzyc sklep interentowy. Od czego powinnam zacząć, co przeczytać żeby posiadać odpowiednią wiedzę do prowadzenia ula. Proszę o poważne podejście do tematu bo od zawsze chciałam mieć własne pszczoły a duża ilość wolnego czasu w końcu mi na to pozwala.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-24-2016, 03:46 PM
witam. Własna pasieka to coś wspaniałego. Możliwość zbierania własnego miodu, dbanie o pszczoły, rozmnażanie uli to bardzo wciągające zajęcia które naprawdę dają dużo radości. Bardzo fajnie ze sie tym zainteresowałaś, ale szczerze to nie wiem jak ci pomóc bo pasieki odziedziczyłem po ojcu, umiem np rozmnażać pszczoły ale o zakładaniu wiem mało i nie chciałbym wprowadzic cie w błąd. W razie wątpliwości korzystam z tego portalu pszczeliazyl.pl/, znajdziesz tam ciekawe artykuły i forum na którym wypowiadają sie poważni pszczelarze wiec na pewno znajdziesz tam cos o zakładaniu pasieki. Mam nadzieje ze chociaz troche ci ulatwilem początek przygody z pszczołami Smile pzdr.
06-24-2016, 06:41 PM
Również korzystam z tej strony. Są tam bardzo przydatne informacje o rozmnażaniu rodzin pszczół, dzieki którym w koncu udało mi sie powiekszyc pasieke. Pszczelarstwa uczył mnie wuj który niekoniecznie miał wiedze na ten temat przez co nie mogłam zwiekszyc liczebnosci owadów. Od kiedy stosuję wskazówki z tamtej strony wszystko przebiega szybciej i płynniej. Pozdrawiam.
06-24-2016, 07:02 PM
Dzięki za zainteresowanie tematem, zaczęłam lekturę i jestem pod wrażeniem złożoności niektórych procesów. Już bardzo mi się to wszystko spodobało a to dopiero początek. zyczcie mi powodzenia bo zamierzam jak najszybciej zacząć, mam już umówionego pszczelarza z okolicy który mi pomoże Smile
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | steambath.com.pl | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS