Forum - Twój outlet WWW

Pełna wersja: Po czym poznać alkoholika?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Mój partner ma problem alkoholowy, pije kilka piw dziennie, spożywa alkohol nawet w pracy z kolegami – jest budowlańcem. Niejednokrotnie w domu zdarzają się awantury. Niestety nie chce on się do tego przyznać, mówi że pije dla przyjemności. Rzeczywiście nie trzęsą mu się ręce, czasem na rodzinnych zjazdach odmawia olkoholu i nie wpada w cud, ale czy codzienne picie to nie jest uzależnienie?
Skoro mówi ci że pije dla przyjeności to wiedz, ze macie oboje duży problem z jego uzależnieniem. Jeżeli ktoś codziennie nadużywa alkoholu, nawet w pracy, to jest alkoholikiem i trzeba z tym walczyć póki jeszcze jest czas i mozna coś z tym zrobić bez szkody dla waszego związku.
Skoro nie wpada w cug, wraca do domu, nie robi po pijaku awantur to w czym problem. Może facet musi się wyluzować i tyle. Też pracuje na budowie, to że się coś wypije czasem z kolegami to normalne.
Mąż nawet jeśli nie jest jeszcze alkoholikiem musi się zgłosić po pomoc, bo do silnego uzależnienia naprawdę niewiele potrzeba. Do najczęstszych objawów alkoholizmu zalicza się właśnie czeste spożywanie alkoholu, tzw. klinowanie czyli codzienne spożywanie alkoholu, zwiększona toleranjcja na alkohol i tradycyjne już szukanie „okazji”... Namów męża na wizytę w prywatnym ośrodku leczenia problemów alkoholowych. Pomoże to wam określić czy problem występuje i nakreślić ścieżkę, ajk sobie z nim radzić.
Uważam tak samo jak przedmówczyni. Trzeba się zgłosić do specjalistów, ale takich którzy naprawdę będą zainteresowani zdiagnozowaniem problemu i leczeniem pacjenta od alkoholizmu. Dlatego myślę, że taka indywidualna porada w prywatnym ośrodku byłaby najlepsza, wiem z doświadczenia, że lekarze są w takich ośradkach naprawdę zainteresowani losem pacjenta i nie traktują go protekcjonalnie.
Przekierowanie