Forum - Twój outlet WWW
Jakie odszkodowanie za błąd medyczny? - Wersja do druku

+- Forum - Twój outlet WWW (http://steambath.com.pl)
+-- Dział: Opinie na każdy temat (/Forum-Opinie-na-ka%C5%BCdy-temat)
+--- Dział: Rozmowy swobodne (/Forum-Rozmowy-swobodne)
+--- Wątek: Jakie odszkodowanie za błąd medyczny? (/Thread-Jakie-odszkodowanie-za-b%C5%82%C4%85d-medyczny)Jakie odszkodowanie za błąd medyczny? - Sahara19 - 11-03-2016 07:07 AM

Chciałabym się dowiedzieć, jakie odszkodowanie można uzyskać za błąd lekarski.


Jakie odszkodowanie za błąd medyczny? - TomekB-52 - 11-03-2016 09:55 AM

Można uzyskać odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu polegające na wypłacie środków pieniężnych mających opłacić leczenie i uwzględniających już poniesione koszty. Warto sprawdzić na stronie jakiejś firmy prawnej, na przykład jest firma od odszkodowań w Międzyrzeczu, która się zajmuje odzyskiwaniem należności od ubezpieczycieli.


Jakie odszkodowanie za błąd medyczny? - Łodzianka77 - 11-03-2016 12:26 PM

Z tego, co wiem można też ubiegać się o zadośćuczynienie za doznane krzywdy, cierpienie, ból itd. wynikające z uszczerbku na zdrowiu czy choroby wywołanej błędem lekarskim. Tylko trzeba złożyć odpowiedni pozew i musi być udowodniona wina lekarza, co niestety często trwa bardzo długo. Po ustaleniu winy masz bodajże 3 lata na złożenie pozwu o zadośćuczynienie czy odszkodowanie.


Jakie odszkodowanie za błąd medyczny? - WujekSamoDobro - 11-03-2016 03:09 PM

Z tego, co wiem można też chyba ubiegać się o rentę. Jeśli chodzi o odszkodowanie za błąd medyczny Poznań ma sporo takich firm, więc warto poszukać i podzwonić. W ogóle, jeśli w grę wchodzą pozwy, sądy i ubezpieczalnie, to lepiej mieć dobrego prawnika do pomocy. Tego typu sprawy potrafią ciągnąć się latami, a często przedłużają się z powodu tego, że zwykły człowiek nie zna wszystkich przepisów itd. Samemu można zwyczajnie czegoś niedopatrzeć czy coś przeoczyć.


Jakie odszkodowanie za błąd medyczny? - P10s3nk4 - 11-03-2016 05:25 PM

Wygranie takiej sprawy zależy nie tylko od prawnika, ale przede wszystkim od biegłego specjalisty, który zanalizuje konkretny przypadek i przedstawi argumenty na twoją korzyść. Bez opinii doświadczonych biegłych nawet najlepszy prawnik nic nie zdziała. Ale oczywiście lepiej mieć taką pomoc niż nie mieć, choćby ze względu na czas potrzebny na ogarnianie takich spraw.